Nowy dom kultury na „Falklandach”

0
Nowy dom kultury na Falklandach
fot. Wiesław Ziobro
REKLAMA

Trwają już ostatnie prace przy budowie osiedlowego domu kultury na os. Westerplatte w Tarnowie. Placówka powinna zostać uruchomiona jeszcze tej jesieni. Zastąpiła ona barak, w którym przez dziesiątki lat mieściła się filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Był on już w coraz gorszym stanie technicznym.

Obiekt, który powstał na tarnowskim osiedlu, wyróżnia się dość nowoczesną architekturą, łatwo zauważalną na tle otaczającego go blokowiska. W miejsce to powróci wkrótce nie tylko biblioteka z czytelnią, ale planuje się także urządzenie kawiarni, sali taneczno-sportowej i sali wielofunkcyjnej. Będą tam organizowane różne imprezy osiedlowe, wystawy artystyczne, prezentacje filmów.

REKLAMA (3)

Nowy dom kultury powstał w miejscu starego baraku, w którym zorganizowano bibliotekę, ale z powodu pogarszającego się stanu technicznego w 2016 roku dokonano jego rozbiórki.

REKLAMA (2)

# TEMI, Tarnów wiadomości, dom kultury os. Westerplatte Tarnów, osiedlowy Dom Kultury os. Westerplatte Tarnów, dom kultury na Falklandach Tarnów

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze