Odszedł dowódca tarnowskiego batalionu…

1
Nie żyje ppłk Piotr Wójcik dowódca 113 batalionu lekkiej piechoty w Tarnowie
Fot. Archiwum MBOT
REKLAMA

Nie żyje ppłk Piotr Wójcik, dowódca 113. batalionu lekkiej piechoty w Tarnowie, zmarł przedwcześnie w wieku 49 lat. Obowiązki dowódcy 113. blp Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej objął w 2022 roku. Podwładni żołnierze i koledzy wspominają Go jako odpowiedzialnego zwierzchnika i życzliwego człowieka.

Ppłk Piotr Wójcik ukończył Wyższą Szkołę Oficerską im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu i Akademię Obrony Narodowej w Warszawie, brał udział w licznych kursach doskonalących, był weteranem misji zagranicznych: uczestnikiem Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie (w 2001 roku) oraz trzy lata później PKW SFOR w Bośni i Hercegowinie.

REKLAMA (3)

Osiemnaście lat służył w wojskach powietrznodesantowych, na początku jako dowódca plutonu w stopniu porucznika, na koniec kapitan sekcji operacyjnej Dowództwa 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. W Czerwonych Beretach przeszedł wszystkie stopnie wojskowego wtajemniczenia i zdobył dowódcze doświadczenie. W latach 2017-2019 służył w wydziale operacyjnym Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Przez kolejne dwa lata pracował w Centrum Operacji Lądowych – Dowództwie Komponentu Lądowego, a ostatnio dowodził tarnowskim 113. blp.

REKLAMA (2)

Pogrzeb ppłk. P. Wójcika odbędzie się 21 października o godzinie 13. na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie.

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
1 Komentarz
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze