Dotarcie do seniorów w dniu ich święta za pośrednictwem ukochanych wnuków i ostrzeżenie przed oszustami czyhającymi na ich pieniądze, to zamysł jaki przyświecał małopolskim policjantom, którzy przygotowali specjalne kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Aktywność służb na tym polu jest konieczna, bo nadal dochodzi niestety do przypadków okradania osób starszych z oszczędności, które gromadzili oni przez długie lata.
Aby ostrzec osoby starsze i przypomnieć im o istniejącym zagrożeniu ze strony pozbawionych skrupułów przestępców, w komendzie wojewódzkiej w Krakowie przygotowane zostały profilaktyczne kartki z wierszowanymi życzeniami, dedykowane naszym drogim dziadkom, które w zabawny sposób przypominać mają, jak nie dać „nabić się w butelkę” i nie paść ofiarą oszustów. Mundurowi nie zapomnieli o lubiących rysować wnukach, pozostawiając na kartkach do ich dyspozycji sporo miejsca, tak aby mogły one udekorować kartki jak tylko najpiękniej potrafią, a następnie w Dniu Babci i Dziadka obdarować swoich ukochanych dziadków tym miłym prezentem.
– Pomysł z kartkami przypadł do gustu wszystkim, dlatego przez ostatnie dni tarnowscy policjanci zajmowali się dostarczaniem ponad 20 tys. kartek, do blisko 140 przedszkoli na terenie Tarnowa i całego powiatu tarnowskiego. Dodatkowo wczoraj 20 stycznia, w przeddzień święta dziadków mundurowi z Tarnowa i Krakowa odwiedzili Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Małe Kroczki”, przy ul. Mehoffera w Tarnowie i wspólnie z towarzyszącą im Panią Lucyną Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego, przekazali na ręce dyrekcji przedszkola placówki edukacyjne kartki dla dziadków – mówi rzecznik prasowy tarnowskiej policji, Paweł Klimek.
Warto dodać, że akcja z kartkami wpisuje się w policyjny projekt „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”, który realizowany jest przez małopolską policję oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach przedsięwzięcia „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan” na terenie całego województwa. Na potrzeby projektu wydrukowanych zostało 200 tysięcy edukacyjnych kartek z życzeniami dla seniorów.


















![Czy miasto kupi akcje spółki Tarnowskie Wodociągi? Pojawiają się problemy… [ZDJĘCIA] Budynek Tarnowskich Wodociągów](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2022/10/Tarnowskie-wodociagi-218x150.jpg)




