Powrót pociągów kursujących z Tarnowa do Nowego Sącza, Krynicy i Jasła

0
PKP Tarnów
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Od poniedziałku, 17 maja 2021 roku, po przeszło miesięcznej przerwie, do rozkładu jazdy pociągów wróciły kursy z Tarnowa do Nowego Sącza, Krynicy i Jasła. Do tej pory pasażerowie korzystali z zastępujących pociągi autobusów.

Od pierwszych dni kwietnia na trasie tej linii przeprowadzano remont torów. Podczas prac zamontowano nowe szyny i podkłady pomiędzy Łowczowem i Tuchowem, odremontowano mosty znajdujące się w Łowczowie, Choniku, Jamnicy, Rytrze, Wierchomli i Żegiestowie, a także przywrócono do stanu używalności przejazdy drogowe w Łowczowie, Tuchowie i Gromniku.

Modernizacja odcinka pomiędzy Tarnowem i Muszyną wyniosła w ostatnich latach 136 milionów złotych. Natomiast tegoroczne, kwietniowo-majowe prace zamknęły się w kwocie 8 milionów złotych.

REKLAMA (3)
Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
REKLAMA (2)
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze