W pobliżu skrzyżowania ulic Chyszowskiej i Kochanowskiego w Tarnowie, na terenie dawnej zajezdni autobusowej, powstaje nowy węzeł przesiadkowy. Inwestycja jest częścią projektu integracji transportu publicznego.
Rewitalizowany teren jest dostosowywany zarówno do potrzeb pasażerów, jak i kierowców, którzy będą mogli przesiąść się do miejskich autobusów, pozostawiając swoje auta na parkingu. Zasadnicza część prac przy węźle przesiadkowym została już zrealizowana. W ramach inwestycji powstaną zadaszone perony i toalety. Pojawią się też tablice informacji pasażerskiej i punkty hotspot.
Punkt przesiadkowy, zdaniem urzędników tarnowskiego magistratu, ma ułatwić poruszanie się po mieście kierowcom, rowerzystom i osobom korzystającym z transportu publicznego. Tarnowianie mają podzielone zdania co do zasadności lokalizacji inwestycji. Nie brakuje opinii, że miejsce, w którym prowadzona jest budowa nie pozwoli na wykorzystanie w pełni potencjału punktu przesiadkowego. Mieszkańcy twierdzą, że taka inwestycja miałaby sens kilkanaście lat temu, gdy do Zakładów Mechanicznych dojeżdżały autobusami setki pracowników. Zdaniem innych, stara pętla wymagała pilnego remontu, a po rewitalizacji nowe miejsce będzie chętniej wykorzystywane przez mieszkańców i pracowników okolicznych firm.
Przypomnijmy, że dotychczasowy przystanek Kochanowskiego – Chyszowska, przy którym zatrzymują się autobusy linii nr 2, 41 i 210 został przeniesiony kilkadziesiąt metrów dalej, na dawny parking Zakładów Mechanicznych.
Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć obrazującej postęp prac przy nowym węźle przesiadkowym.
























![Nieodśnieżony parking w centrum Tarnowa frustruje zmotoryzowanych [ZDJĘCIA] Zaśnieżony parking ul. Słowackiego](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2023/12/Zasniezony-parking-Slowackiego-5-100x70.jpg)