Dwie tarnowskie drużyny zdeklasowały kilkadziesiąt innych grup w XX Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym we Wrocławiu.
To wielkie wyróżnienie i potwierdzenie kompetencji tarnowskich ratowników, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce na podium. W zawodach udział wzięło w sumie ponad 50 ekip z całego kraju.
Szkoła Ratownictwa Medycznego działa w strukturach PSPR w Tarnowie od 4 kwietnia 1997 r. Od lat szerzy ideę ratowania życia ludzkiego. Głównym celem organizowanych kursów jest obniżenie śmiertelności i kalectwa w wypadkach oraz nagłych zachorowań poprzez kształcenie umiejętności teoretycznych i praktycznych w zakresie pstępowania w stanach nagłych.
Doskonalą i sprawdzają swoje umiejętności
Ratowanie zdrowia i życia ludzi w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego oraz współdziałanie z innymi służbami ratowniczymi wymaga ustawicznego doskonalenia zawodowego, a Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym stwarzają ku temu idealną okazję. – Starannie przemyślane scenariusze konkurencji nie tylko sprawdzają wiedzę i umiejętności uczestników, ale także uczą stosowania prawidłowych procedur z wykorzystaniem aktualnie dostępnego, nowoczesnego sprzętu medycznego. Realizowane zadania są także doskonałą okazją do wspólnych ćwiczeń i wymiany doświadczeń z służbami takimi jak Policja, Straż Pożarna czy społecznymi organizacjami wspierającymi system Państwowe Ratownictwo Medyczne – przekonują przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu, organizatorzy wydarzenia.
# TEMI, Tarnów wiadomości, Tarnów z ostatniej chwili, wydarzenia Tarnów, Wrocław wiadomości, Dolny Śląsk






















![III Kongres Pokoju w Tarnowie [ZDJĘCIA] III Kongres Pokoju](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2024/03/III-Kongres-Pokoju-8-100x70.jpg)