Jak co roku, na zakończenie lata organizowany jest piknik rodzinny na tarnowskich błoniach, na wprost Parku Strzeleckiego. Rozpocznie się w najbliższą niedzielę (29 września) o godzinie 14. i potrwa cztery godziny. Obecni będą tam m. in. tarnowscy producenci żywności, chętni otrzymają bezpłatnie kiełbaski, jesienną herbatę, owoce i warzywa. Przewidziano też biesiadę przy ognisku, wspólne grillowanie, śpiewanie i występy artystyczne.
Będzie prezentacja strażackiego wyposażenia/uzbrojenia i sprzętu używanego przez miejskie spółki. W programie są też warsztaty koralowe i plastyczne, konkursy z nagrodami i przejażdżka popularnym „złotym meleksem”. Dla najmłodszych przygotowują organizatorzy mobilny plac zabaw z piankowymi klockami. Na stoiskach medycznych można będzie skorzystać z darmowych porad i konsultacji, m. in. dietetyka i fizjoterapeuty. W trakcie pikniku na zakończenie lata wręczone zostaną nagrody finału Europejskiego Tygodnia Mobilności – Rowerowej Stolicy Polski. Zaplanowano nadto wielopokoleniową integrację i przekazanie seniorom symbolicznych kluczy do miasta.


















![Czy miasto kupi akcje spółki Tarnowskie Wodociągi? Pojawiają się problemy… [ZDJĘCIA] Budynek Tarnowskich Wodociągów](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2022/10/Tarnowskie-wodociagi-218x150.jpg)




