Cezary Kulesza został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. To dotychczasowy wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa profesjonalnego.
Nie było niespodzianki w środowych wyborach na prezesa PZPN. W pojedynku Cezary Kulesza – Marek Koźmiński górą okazał się ten pierwszy. Były prezes Jagiellonii Białystok zapewnił sobie wygraną w pierwszej turze, zdobywając 92 na 115 możliwych głosów.
– Jestem zaszczycony, stojąc przed wami jako nowy prezes. Dziękuję za kredyt zaufania. Traktuję to jako największe wydarzenie w moim życiu. Piłka nożna łączy miliony Polaków, dlatego zapraszam do współpracy wszystkich, którym jej dobro leży na sercu. Musimy przeprowadzić zmiany. Obiecuję ciężką pracę, proszę o wsparcie, bo łączy nas piłka – powiedział nowy prezes PZPN.
Kulesza zastąpi na tym stanowisku Zbigniewa Bońka, który przez ostatnie 9 lat stał na czele PZPN. Przed głosowaniem Boniek został mianowany Honorowym Prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.
– Zostawiam PZPN w bardzo dobrej sytuacji pod każdym względem. Gdzie widzę największe rezerwy? Polska piłka potrzebuje silnej piłki klubowej – stwierdził. – Zróbcie wszystko, żebyśmy nie musieli wracać za 4 lata – powiedział z uśmiechem.
? Cezary Kulesza nowym Prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej! ??
Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie. ⤵️
REKLAMA (3)— PZPN (@pzpn_pl) August 18, 2021
59-letni Cezary Kulesza najbardziej kojarzony jest z Jagiellonią Białystok. To w jej barwach pod koniec lat 80. rozegrał 14 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej. W latach 2010-2021 pełnił funkcję prezesa białostockiego klubu – za jego rządów Jagiellonia odniosła największe sukcesy w swojej historii, zdobywając Puchar Polski i dwukrotnie kończąc sezon ligowy na 2. miejscu.
























