W szybkim tempie wzrasta ruch na głównych drogach Małopolski. Wyjątkiem nie są odcinki w pobliżu Tarnowa.
– W województwie małopolskim w ciągu ostatnich pięciu lat ruch na drogach krajowych wzrósł o 30 proc. Jest to największy wzrost średniego dobowego ruchu pojazdów w kraju. Według ostatnich pomiarów średni dobowy ruch na wszystkich drogach krajowych w Małopolsce wynosi 18 918 pojazdów – informują przedstawiciele krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
W porównaniu do 2015 roku zwiększył się także ruch na A4 na wschód od Krakowa, w tym przede wszystkim:
– od węzła „Targowisko” do węzła „Bochnia” o 50 proc. (46 050 pojazdów na dobę)
– od węzła „Bochnia” do węzła „Brzesko” o 63 proc. (43 463 pojazdów na dobę)
– od węzła „Brzesko” do węzła „Tarnów Mościce” o 33 proc. (31 368 samochodów dobę)
– od węzła „Tarnów Mościce” do węzła „Tarnów Centrum” 74 proc. (31 444 samochodów na dobę)
– Samochodów ciągle przybywa, ale wpływ na sytuację ma również zamknięty od dwóch lat most w Ostrowie. Wielu mieszkańców gmin położonych na wschód od Dunajca decyduje się dojeżdżać do miasta wykorzystując autostradę – komentują kierowcy.
W ciągu ostatnich pięciu lat odnotowano również spadki w drogowych statystykach. O 20 proc. zmalał m.in. ruch na krajowej 94 między Tarnowem a Pilznem, obecnie notuje się tam średnio 10 217 pojazdów na dobę.
























