– 30 lat temu Polska rozpoczęła proces, który przekształcił Europę środkowo-wschodnią. Według IMF PKB Polski wzrosło o 800-900% między 1991 a 2020 r. Był to drugi najlepszy wynik na świecie – wyprzedziły nas tylko Chiny – powiedział Mateusz Morawiecki.
Premier uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym, które odbywa się w szwajcarskim Davos. W wydarzeniu bierze udział 50 szefów państw i ponad 1250 liderów firm z sektora prywatnego.
– Mówiąc o globalnych sukcesach ekonomicznych, wiele osób myśli o tygrysach azjatyckich, ale Polska w trzech ostatnich dekadach jest równie wielka. Mówi się, że ten wzrost jest mało miarodajny, bo to kraj taniej siły roboczej – już tak nie jest – przekazał premier. – Wzrost gospodarczy w Polsce zmniejsza różnice społeczne. Jest to bardzo gorąco dyskutowany temat w Davos – dodał.
– Polska jest gospodarką rozwiniętą z największym apetytem na dalszy wzrost i potencjałem rozwoju w szybkim tempie. Jesteśmy gotowi przyspieszyć ten wzrost jeszcze bardziej. (…) Zgodnie z raportem McKinseya Polska należy do grupy cyfrowych challengerów – stwierdził.
?? Premier @MorawieckiM w #Davos: Mówiąc o globalnych sukcesach ekonomicznych, wiele osób myśli o tygrysach azjatyckich, ale Polska w 3 ostatnich dekadach jest równie wielka. Mówi się, że ten wzrost jest mało miarodajny, bo to kraj taniej siły roboczej – już tak nie jest.
REKLAMA (3)— Kancelaria Premiera (@PremierRP) May 24, 2022
– Google zainwestował niedawno około 1 mld dolarów w Polsce. Globalni liderzy technologiczni uważają, że polscy specjaliści należą do najlepszych na świecie. (…) Inwestowanie w Polsce oznacza więcej niż tylko zyski, jest to głównie inwestycja w bezpieczeństwo i stabilność całego Zachodu – powiedział Morawiecki.
























