W sierpniu 2024 roku starostwo powiatowe w Tarnowie planuje uruchomić Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej zlokalizowany w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Głównym celem otwarcia placówki będzie aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych.
Zatrudnienie znajdzie w niej ok. 40 osób niepełnosprawnych zaliczonych do stopnia niepełnosprawności znacznego (28 osób) i umiarkowanego w rodzaju niepełnosprawności – symbol P, U oraz C (12 osób). W ramach Zakładu będą funkcjonowały 3 pracownie: pralniczo-krawiecka, papiernicza (w tym niszczenie dokumentacji) i ogrodniczo- porządkowa.
Warto zaznaczyć, że osoby niepełnosprawne, które będą zatrudnione w Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej, zachowają dotychczasową rentę, zachowają świadczenie pielęgnacyjne, otrzymają wynagrodzenie za pracę w ZAZ, otrzymają możliwość skorzystania z dowozu do miejsca pracy lub pokrycie kosztów zakupu biletów oraz otrzymają możliwość codziennej rehabilitacji. Obecnej rozpoczęła się wstępna rekrutacja.


















![Dworek w Skrzyszowie po modernizacji [ZDJĘCIA] Dworek Skrzyszów](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/01/Dworek-w-Skrzyszowie-2026-3-218x150.jpg)




