Fortuna I Liga. Bruk-Bet nie zwalnia tempa

0
FortunaLiga.Bruk BetTermalicapokonałGórnikaŁęczna

W meczu 11. kolejki Fortuna I Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Górnika Łęczna 2:1. „Słonie” umocniły się na czele tabeli.

W pierwszej części spotkania nie padła żadna bramka, jednak w 33. minucie wydarzyła się sytuacja, która mogła mieć wpływ na dalsze losy meczu – Jonathan de Amo sfaulował wychodzącego „sam na sam” piłkarza Górnika i otrzymał czerwoną kartkę. „Słonie” przez resztę spotkania musiały grać w osłabieniu.

W 51. minucie grający w dziesiątkę Bruk-Bet wyszedł jednak na prowadzenie, a gola – dziewiątego w sezonie – zdobył Roman Gergel.

W 70. minucie Górnik odpowiedział – Przemysław Banaszak wykorzystał kapitalne podanie Bartosza Śpiączki i w sytuacji „sam na sam” nie dał szans Tomaszowi Losce.

Remis jednak nie zadowalał podopiecznych Mariusza Lewandowskiego. W 86. minucie Martin Zeman zdecydował się na uderzenie z bocznej strefy pola karnego i przy drobnej pomocy defensora gości pokonał Macieja Gostomskiego. Bruk-Bet ostatecznie utrzymał prowadzenie i zgarnął kolejne trzy punkty w tym sezonie.

Po dziesięciu rozegranych spotkaniach „Słonie” z dorobkiem 27 punktów plasują się na pierwszym miejscu w tabeli Fortuna I Ligi. Tuż za nimi jest ŁKS, który ma 25 „oczek”, jednak rozegrał o jedno spotkanie mniej niż niecieczanie.