PKO BP Ekstraklasa: Puszcza zremisowała z Radomiakiem

0
Ekstraklasa
Twitter @PuszczaMKS

Puszcza Niepołomice zremisowała poniedziałkowy mecz 26. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, w której to rywalizowała w Krakowie z Radomiakiem Radom.

Drużyna z Niepołomic prowadzenie objęła już w 4. minucie tego spotkania. Po wyrzucie z autu doszło do zamieszania w polu karnym. Najlepiej odnalazł się tam Roman Yakuba, który to trafił do siatki.

Bramki wyrównującej szukał w 44. minucie Abramowicz. Zdecydował się on na uderzenie z dystansu. Piłka zmierzała w światło bramki, lecz nad poprzeczkę przeniósł ją skutecznie interweniujący Zych. Radomiak bliskim wyrównania był też w 54. minucie. Spod linii końcowej piłkę przed pole bramkowe wycofał Semedo. Do uderzenia doszedł niepilnowany Dias, który to jednak posłał futbolówkę nad poprzeczką.

W końcówce meczu Radomiak musiał sobie radzić w osłabieniu. W 64. minucie czerwoną kartkę obejrzał bowiem Dias. Kilka minut później doszło jednak do niespodziewanego wyrównania. Bramkę dla Radomiaka zdobył bowiem golkiper tej drużyny – Gabriel Kobylak. Zdecydował się on na daleki wykop. Piłkę zdawali się mieć opanowaną defensorzy drużyny z Niepołomic, lecz przelobowanym został Zych, który to źle obliczył tor lotu piłki.

Bliskim bramki na 2:1 był w doliczonym czasie gry Thiago. Znalazł się on w sytuacji sam na sam z bramkarzem Radomiaka, lecz zwycięskim w tym starciu okazał się wspominany już Kobylak.

Puszcza ma więc obecnie 25 pkt, co na ten moment daje jej 15. miejsce. W kolejnej rundzie Puszcza Niepołomice będzie rywalizować z Ruchem Chorzów. Spotkanie to zaplanowano na 6 kwietnia. Początek od 17:30.