Od bezbramkowego remisu rozpoczęła nowy sezon LaLiga FC Barcelona. “Duma Katalonii” z Robertem Lewandowski w składzie podzieliła się punktami z Rayo Vallecano.
To nie była udana inauguracja sezonu dla piłkarzy „Blaugrany”. Podopieczni Xaviego zagrali poniżej oczekiwań w meczu przeciwko Rayo Vallecano i nie dali rady strzelić chociażby jednego gola dwunastej drużynie ubiegłego sezonu ligi hiszpańskiej.
W barwach Barcelony po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu zagrał Robert Lewandowski. W 13. minucie Polak umieścił piłkę w siatce, jednak – jak się później okazało – był na spalonym i gol nie mógł zostać uznany.
A close chance for @lewy_official pic.twitter.com/whYXMbKyhK
REKLAMA (2)— FC Barcelona (@FCBarcelona) August 13, 2022
Choć RL9 nie wpisał się ostatecznie na listę strzelców, Xavi był zadowolony z jego występu.
– Jestem zadowolony, bo pracował dla zespołu, pomagał w wysokim pressingu, współpracował w rozegraniu. Dzisiaj potrzebowaliśmy jednak nieco więcej efektywności; to był główny problem. Jestem bardzo szczęśliwy, że jest z nami. Jego gole to tylko kwestia czasu – stwierdził trener “Dumy Katalonii”.
Następnym mecz Barcelona rozegra 21 sierpnia (niedziela), a jej rywalem będzie Real Sociedad.



















![Liga Mistrzów: Gol Lewandowskiego [WIDEO] Rywal chwali Lewandowskiego. "To zawodnik, który robi różnicę"](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2022/08/robert-218x150.jpg)




![Piłka nożna. Lewandowski z debiutanckimi golami dla Barcelony! [WIDEO]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2022/08/lewandowski-1-100x70.jpg)