W miniony poniedziałek w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie lokalni przedsiębiorcy spotkali się z byłym wicepremierem i ministrem ds. rozwoju, pracy i technologii Jarosławem Gowinem.
Podczas spotkania Jarosław Gowin szczególny nacisk kładł na krytykę Polskiego Ładu, flagowego programu Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem prezesa Porozumienia propagowany przez partię rządzącą plan odbudowy wcale nie jest tak korzystny, jak przedstawiają go politycy prawicy. Swoją krytykę Polskiego Ładu nierzadko podpierał przytaczaniem słów Jarosława Kaczyńskiego.
W czasie rozmów z przedsiębiorcami Jarosław Gowin zwrócił również uwagę na negatywną postawę abp. Marka Jędraszewskiego, krytykując jego działalność związaną z popieraniem obozu władzy, a także obroną homoseksualnych księży.
– Jeżeli miałbym wymienić jeden czynnik przyspieszający odchodzenie Polaków od kościoła, to wymieniłbym nazwisko abp. Marka Jędraszewskiego. Uważam, że jest on wielkim nieszczęściem dla polskiego kościoła z dwóch względów. Po pierwsze przez jego zaangażowanie polityczne polegające na ostentacyjnym popieraniu PiS-u. Drugą rzeczą jest kwestia obyczajowa. Jest on przedstawicielem lobby homoseksualnego w polskim episkopacie – mówił Jarosław Gowin.
Więcej wypowiedzi byłego wicepremiera dotyczących m.in. Polskiego Ładu i obecnego metropolity krakowskiego znajdą Państwo w papierowym wydaniu TEMI.


![Przy Goldhammera miało siedzibę ukraińskie MSZ [ZDJĘCIA] Przy Goldhammera miało siedzibę ukraińskie MSZ](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/05/Ukraina-uroczystosci-11-218x150.jpg)




![Groźny wypadek na A4. Autostrada była zablokowana przez blisko 8 godzin [ZDJĘCIA]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/05/wypadek-A4-218x150.jpeg)















![Jak odnaleźć Boga? Rozmowa z Mają Frykowską [wideo] maja frykowska wywiad e](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2020/05/maja-frykowska-wywiad-e1590743641780-100x70.jpg)
