Według badań IPSOS Polska należy do jednych z najbardziej nieufnych państw, jeśli chodzi o kwestię zaszczepienia się na koronawirusa.
Firma IPSOS, międzynarodowe przedsiębiorstwo z branży badań rynku i konsultingu, przeprowadziła w 27 państwach ankietę dotyczącą zaszczepienia się na koronawirusa. Z badania wynika, iż do jednych z największych sceptyków należą Polacy – aż 45 procent mieszkańców naszego kraju twierdzi, że nie zaszczepiłoby się lub raczej nie zaszczepiłoby się na COVID-19. Pod tym względem tylko Rosja ma większy procent sceptyków – 47.
Ipsos: „gdyby była gotowa szczepionka na Covid-19 to bym ją przyjął/a”
REKLAMA (2)Polska na *przedostatnim* miejscu,
z drugim najgorszym wynikiem,
wyprzedzając tylko Rosję.Aż 45% Polaków mówi, że nie przyjęłoby lub raczej nie przyjęłoby szczepionki.
W Wielkiej Brytanii to ledwie 16%. pic.twitter.com/O9cHAFiDWN
REKLAMA (3)— Jakub Krupa (@JakubKrupa) November 11, 2020
W klasyfikacji największych zwolenników szczepionki przewodzą Chiny – aż 97 procent ankietowanych z tego kraju zaszczepiłoby się lub raczej zaszczepiłoby się na koronawirusa. Z europejskich państw najwyższy wynik zanotowano w Wielkiej Brytanii, który wyniósł 85 procent. W Polsce natomiast 55 procent mieszkańców zdecydowałoby się lub raczej zdecydowałoby się na szczepienie.
























