– Do olimpiady zostało równo 100 dni i żeby zapewnić komfort sportowcom zadecydowaliśmy o zaszczepieniu całej ekipy olimpijskiej – naszych olimpijczyków, ale też reprezentacji w piłce nożnej, która będzie grała podczas mistrzostw Europy – poinformował w środę Mateusz Morawiecki.
– Życzę naszej kadrze olimpijskiej, żeby walczyła o najlepsze trofea i jestem przekonany, że każdy występ naszego reprezentanta przyniesie Polakom radość. Wszystkim olimpijczykom życzę, żeby w Tokio codziennie rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego – powiedział premier.
Wśród olimpijczyków (zawodnicy, trenerzy oraz członkowie sztabu szkoleniowego) zaszczepionych zostanie 1077 osób. Jeśli chodzi o reprezentację Polski w piłce nożnej, szczepionkę przyjmie ponad 60 osób.
– Ta decyzja była możliwa, bo grupy największego ryzyka są już zaszczepione bądź są szczepione – powiedział wicepremier Piotr Gliński.
Wicepremier @PiotrGlinski w @PKOL_pl: Ta decyzja była możliwa, bo grupy największego ryzyka są już zaszczepione bądź są szczepione. Te grupy nie są bardzo liczne – to ok. 1077 olimpijczyków i sztabów szkoleniowych, a piłkarzy to ok. 60 osób do zaszczepienia wraz ze sztabem. pic.twitter.com/wcwsEkEGAS
REKLAMA (3)— Kancelaria Premiera (@PremierRP) April 14, 2021
Piłkarskie mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca i potrwają do 11 lipca, natomiast 32. Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia.




















![Tłum tarnowian powitał Aleksandrę Kałucką w rodzinnym mieście [ZDJĘCIA]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2024/08/TP9_4050-218x150.jpg)



