Baraż o 3. ligę. Unia nie dała rady Cracovii II

0
n

W rewanżowym spotkaniu barażowym o awans do trzeciej ligi Unia Tarnów przegrała z Cracovią II 0:4. „Jaskółki” kolejny sezon spędzą na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Po remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu piłkarze Daniela Bartkowskiego jechali do Krakowa z niemałymi nadziejami na końcowy sukces. Mimo dużej mobilizacji i wielkich chęci, to Cracovia II – wzmocniona zawodnikami z pierwszej drużyny – okazała się lepsza i to ona zagra w przyszłym sezonie w trzeciej lidze. To właśnie piłkarze wypożyczeni z Ekstraklasy zrobili dziś różnicę – najpierw wynik spotkania już w 7. minucie otworzył Michał Rakoczy, natomiast jeszcze przed przerwą dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomas Vestenický, który również w spotkaniu rozgrywanym w Tarnowie zdobył bramkę. W 63. minucie, kiedy gola samobójczego strzelił Mateusz Nowak, stało się jasne, że to zespół z Krakowa będzie cieszył się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Unia – mimo bardzo dobrego sezonu – kolejny rok spędzi w czwartej lidze. Na tym poziomie rozgrywkowym dojdzie do sytuacji, jakiej dawno nie było – w jednej lidze będą rywalizowały trzy tarnowskie kluby – Unia, Tarnovia oraz Metal, który w tym sezonie okazał się najlepszy w klasie okręgowej i wywalczył awans do wyższej ligi.

Cracovia II – Unia Tarnów 4:0 (3:0)
1:0 – Rakoczy 7′
2:0 – Vestenický 36′
3:0 – Vestenický 44′
4:0 – Nowak 63′ (br. sam.)

Cracovia II: Wilk – Zaucha, Jarzynka, Bracik, Pik – Supryn, Rakoczy, A. Malisz (Ożóg 82′), Vinicius (Wiśniewski 57′), Strózik (Bała 74′) – Vestenický (Stachera 46′)

Unia: Lisak – J. Malisz, Zając, Węgrzyn, Adamski (Starzyk 85′) – Orlik, Nowak, Nytko (Miłkowski 46′), Biały, Wardzała (Tyrka 46′) – Popiela

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.