Puchar Polski: Porażka Termaliki

1
Piłka nożna

Piłkarze Bruk-Bet Termaliki Niecieczy przegrali wtorkowy mecz 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Do kolejnej rundy awansowali zawodnicy ekstraklasowego Piasta Gliwice.

W rundzie otwierającej Puchar Polski 2023/2024 Termalica pokonała po karnych Kotwicę Kołobrzeg, zaś Piast Gliwice wygrał z wysoko Wieczystą Kraków. Tym razem gliwiczanie pokonali drużynę z Niecieczy 1:0.

Zwycięski gol padł w doliczonym czasie gry, kiedy to z bliskiej odległości bramkę na wagę awansu zdobył dla Piasta wprowadzony w drugiej połowie Michael Ameyaw.

Porażkę odnotowała dziś też Puszcza Niepołomice, która przegrała ze Stalą Rzeszów 0:1. Gola w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobył główkujący Sebastien Thill.