Żużel: Opolanie pokonani w Tarnowie

0
Żużel
facebook.com/uniatarnowzssa
REKLAMA

W niedzielne popołudnie Unia Tarnów wygrała z Kolejarzem Opole mecz rozgrywany w ramach Krajowej Ligi Żużlowej.

Dla tarnowskiej drużyny był to pierwszy w tym sezonie mecz rozegrany na własnym stadionie. W składzie Unii zabrakło zgłoszonego pierwotnie – Davida Bellago. Odczuwa on bowiem wciąż skutki odniesionego niedawno upadku. Francuza zastąpił więc Matic Ivačič.

W spotkaniu z Kolejarzem Opole kibice tarnowskiego zespołu liczyli na przełamanie.

REKLAMA (2)

W spotkaniu z Kolejarzem Opole Unia Tarnów liczyła też z pewnością na przełamanie. Na początku sezonu przegrywała ona bowiem w wyjazdowych spotkaniach rozgrywanych ze Startem Gniezno (41:49) i Trans MF Landshut Devils (42:47).

W biegach otwierających niedzielne spotkanie lepiej spisywali się tarnowianie. Po pięciu biegach prowadzili oni już 21:9. Komplet punktów zdobywali bowiem: Adrian Cyfer, Jan Heleniak, Timo Lahti i Marko Lewiszyn. W piątym biegu wygrać udało się nawet podwójnie. Na czołowych lokatach linię mety przekroczyli dwaj tarnowscy zawodnicy – Cyfer i Ivačič.

Tarnowianie swoje zwycięstwo zapewnili sobie przed biegami nominowanymi, przed którymi to prowadzili 52:26. W ostatnim biegu zasadniczym wygrać podwójnie zdołali niepokonani w poprzednich swoich startach – Marko Lewiszyn i Timo Lahti.

REKLAMA (3)

W biegach nominowanych przełamać zdołali się w końcu opolanie. W przedostatnim biegu na czołowych lokatach dojechali bowiem Lars Skupień i Mathias Thörnblom. W ostatnim biegu zwycięstwo tarnowskiej drużyny przypieczętowali jednak najlepiej punktujący zawodnicy – Timo Lahti i Marko Lewiszyn.

Krajowa Liga Żużlowa – 4. kolejka
Unia Tarnów – Kolejarz Opole 58:32

Unia Tarnów:
9. Daniel Jeleniewski (1,1,1,1,-) – 4 pkt
10. Marko Lewiszyn (3,3,3,3,2*) 14+1 pkt
11. Adrian Cyfer (3,3,1,3) 10 pkt
12. Matic Ivacic (1,2*,3,3,1) 10+1 pkt
13. Timo Lahti (3,3,3,2*,3) 14+1 pkt
14. Jan Rachubik (1,-,0,0) 1 pkt
15. Jan Heleniak (3,0,1) 4 pkt
16. Miłosz Grygolec (1) 1 pkt

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze