500g mięsa mielonego
500g pieczarek
kartonik pomidorów krojonych (390g)
2 duże cebule
4 ząbki czosnku
duży por (lub 2 mniejsze)
200g serka topionego śmietankowego
sól
pieprz
vegeta
kilka łyżek masła
olej do smażenia
szczypiorek do dekoracji
Cebule posiekać, zeszklić na oleju, dodać mięso mielone, podsmażyć całość na rumiano, pod koniec dodając przeciśnięte przez praskę ząbki czosnku i delikatnie przyprawiając solą oraz pieprzem. Przełożyć na talerz.
W tym samym garnku rozpuścić kilka łyżek masła i podsmażyć pokrojone pieczarki, aż odparuje cały płyn. Również przełożyć na talerz.
Ponownie rozpuścić w garnku 2 łyżki masła, podsmażyć por pokrojony w krążki, dołożyć pieczarki i mięso z cebulą oraz krojone pomidory i serki topione.
Zalać składniki 2 litrami wrzątku, gotować na małym ogniu przez ok. 15 minut, mieszając do rozpuszczenia się serków. Gdyby zupa była bardzo gęsta, można dolać więcej wody. Przyprawić wg uznania solą, pieprzem i ewentualnie Vegetą. Podawać posypane szczypiorkiem.
# TEMI, Kuchnia, Zupa z mięsem mielonym
























